Zasilacz laboratoryjny programowalny LW-605E LongWei wyposażony jest w 3 wyświetlacze LED w kolorze czerwonym. Wyświetlane na nich wartości napięcia, prądu i mocy. Zasilacz LW-605E wyposażony jest szeregowy interfejs komunikacyjny RS485 z komputerem PC - dzięki czemu użytkownik może regulować nastawy w programie.
Zasilacz LW-605E może pracować w dwóch trybach:
C.V. czyli Constant Voltage - stabilizacji napięcia wyjściowego. Świeci się zielona dioda na panelu czołowym. W praktyce oznacza to że zasilacz stabilizuje wartość ustawionego czyli jeśli ustawimy na wyjściu 12,0V to bez względu na odbiornik (obciążenie) będzie pobierało prąd 0,6A lub 3,4A to wartość ustawionego napięcia będzie niezmienna (stabilizowana). Dopiero po przekroczeniu maksymalnej wydajności prądowej wynoszącej 5,0A napięcie zacznie spadać. Zgodnie z prawem Ohma - wartość płynącego prądu wymusza obciążenie.
C.C. czyli Constant Current - stabilizacji prądu wyjściowego. Świeci się zielona czerwona na panelu czołowym. W praktyce oznacza to że zasilacz stabilizuje wartość ustawionej wartości prądu i nie pozwala przekroczyć tej wartości. Tryb ten jest rzadziej wykorzystywany. Przykładowo: Jeśli przy pomocy potencjometru Current ustawimy górną wartość prądu na 4,5A (limit) to wartość ta nie zostanie przekroczona na wyjściu. Oczywiście jeśli podłączone obciążenie do wyjścia zasilacza laboratoryjnego wymusza płynięcie mniejszej wartości prądu to zasilacz przełączy się automatycznie w tryb C.V.
OCP czyli Over Current Protect- zabezpieczenia nadprądowego. W praktyce działa to jak elektroniczny bezpiecznik prądowy. Po przekroczeniu ustawionej wartości prądu wyjściowego następuje rozłączenie wyjścia zasilacza - nie jest podawane napięcie i prąd. Dodatkowo przekroczenie wartości prądu jest sygnalizowane sygnałem dźwiękowym.
OVP czyli Over Voltage Protect- zabezpieczenia napięciowego. W praktyce działa to jak elektroniczny bezpiecznik napięciowy. Po przekroczeniu ustawionej wartości napięcia wyjściowego następuje rozłączenie wyjścia zasilacza - nie jest podawane napięcie i prąd. Dodatkowo przekroczenie wartości prądu jest sygnalizowane sygnałem dźwiękowym.
LW-305E to konstrukcja impusowa zasilacza DC. Zasilacz ma aktywne chłodzenie w postaci coolera - wentylatora, który wymusza obieg powietrza. Zasilacz jest przystosowany do pracy ciągłej. Wyjście zasilacza możemy łączyć szeregowo, równolegle lub symetrycznie z drugim zasilaczem o podobnej konstrukcji. Maksymalna moc wyjściowa zasilacz LW-305E wynosi 150W = napięcie 30V x prąd wyjściowy 5A. Zasilacz laboratoryjny LW-305E Long Wei ma kompaktowe małe wymiary. Umieszczony jest w metalowej obudowie z gumowymi nóżkami, które stabilizują i zapobiegają się przemieszczaniu zasilacza na stole lub biurku. Dodatkowo gumowe nóżki izolują układ elektroniczny zasilacza od innych potencjałów jak może to mieć miejsce w przypadku warsztatowych stołów z metalowym blatem.
Zasilacz LW-605E LogWei posiada standardowe zaciski wyjściowe napięcia: są to gniazda na wtyk banan 4mm. Do gniazd wyjściowych można podłączyć wtyk banan. Kolor czerwony jest to wyjście (+), a kolor czarny (-) masa. Zasilacz laboratoryjny jest bardzo prosty w obsłudze. Jest to niezastąpione źródło do zasilania urządzeń stałym napięciem DC. Bardzo ułatwia proces edukacji, testów i wszelkich prac serwisowo warsztatowych.